با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛

ایده‌های نوآورانه بخش کشاورزی و منابع طبیعی شناسایی می‌شود

برگزاری «جشنواره ایده‌های برتر بخش کشاورزی و منابع طبیعی» فرصتی است تا در تعامل ایده‌پردازان و سرمایه‌گذاران بستر ورود طرح‌های فناورانه به بازار فراهم شود.


برگزاری «جشنواره ایده‌های برتر بخش کشاورزی و منابع طبیعی» فرصتی است تا در تعامل ایده‌پردازان و سرمایه‌گذاران بستر ورود طرح‌های فناورانه به بازار فراهم شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، «جشنواره ایده های برتر بخش کشاورزی و منابع طبیعی» توسط سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برگزار می شود. شناسایی افراد خلاق، نوآور و فناور حوزه کشاورزی و منابع طبیعی برای ایجاد تحول هدفی است که این رویداد دنبال می کند. همچنین شناخت نیازهای صنعت کشاورزی و ایجاد بستری برای معرفی ایده های نوآورانه و فناورانه نیز از دیگر اهداف این جشنواره است. این رویداد زمینه برای تعامل ایده پردازان و سرمایه پردازان را فراهم می کند تا این ایده ها پس از جذب سرمایه گذار وارد مرحله تجاری‌سازی شوند.

«جشنواره ایده های برتر بخش کشاورزی و منابع طبیعی» دارای 14 محور است که می توان به دام و طیور، آب و خاک، شیلات و آبزیان، زراعت و باغبانی، ماشین آلات کشاورزی، مدیریت ضایعات، هوشمندسازی کشاورزی و اقتصاد و بازرگانی و گیاهان دارویی اشاره کرد. با توجه به اینکه گیاهان دارویی نیز یکی از محورهای این رویداد است ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز از آن حمایت معنوی می کند.

با توجه به انتشار فراخوان جشنواره، افراد تا 10 خرداد ماه سال جاری برای ارسال ایده های  خود مهلت  دارند. پس از داوری ها 20 ایده برتر انتخاب می شوند تا در حضور صاحبان صنایع آن را ارائه دهند. در نهایت نیز 3 ایده برتر انتخاب می شوند و جوایزی دریافت می کنند. البته با حمایت بخش های مختلف این سه طرح وارد مرحله تجاری‌سازی  می شوند.
«جشنواره ایده های برتر بخش کشاورزی و منابع طبیعی» مرداد ماه سال جاری توسط سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در محل این سازمان و با حمایت معنوی ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.

جهت کسب اطلاع بیشتر می توانید به وبسایت جشنواره به آدرس http://agricultural.ideasbazaar.ir مراجعه فرمایید.
پایان پیام/25 

کلمات کلیدی

تصاویر