صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه داروها و فرآورده های گیاهی رویداد استارت آپی برگزار می کند.

صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همکاری دیگر نهادهای مالی و اجراییبا هدف جذب سرمایه و تامین مالی طرح های فناورانه در حوزه گیاهان دارویی و فرآورده های گیاهی اقدام به برگزاری رویداد استارتاپی کرده است.


صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و همکاری دیگر نهادهای مالی و اجرایی بر اساس یکی از اهداف اصلی اکوسیستم توسعه فناوری و نوآوری که جذب سرمایه و تامین مالی طرح‌های فناورانه در حوزه گیاهان دارویی و فرآورده‌های گیاهی است اقدام به برگزاری رویداد استارتاپی کرده است.

شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق، فناور، نوپا و کلیه فعالان فناور در حوزه صنعت گیاهان دارویی برای ارسال طرح‌های نوآورانه خود و شرکت در این رویداد دعوت شده‌اند. این طرح‌ها در سلسله رویدادی با عنوان دوشنبه‌های استارتاپی معرفی می‌شوند. در صورت دارا بودن ظرفیت این طرح‌ها در قالب پروژه هم‌سرمایه‌گذاری مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند.

همچنین در این رویداد صندوق‌های پژوهش و فناوری مشارکت دارند تا به عنوان عامل در ارائه بسته حمایت مالی به استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا ایفای نقش کنند. تلاش می‌شود تا در قالب این رویداد طرح‌های فناورانه به سرمایه‌گذاران و بهره‌برداران معرفی شود تا در صورت تمایل در تجاری‌سازی آن مشارکت کنند.

صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان حامی این رویداد، در ساختار طرح هم‌سرمایه‌گذاری برای افزایش انعطاف‌پذیری و حمایت حداکثری از زیست‌بوم نوآوری کشور، مدلی را طراحی کرده است که علاوه بر تأمین مالی قابل‌توجه، ورود حداقلی در بنگاه داری و کم ترین نقش را در امور اجرایی موضوعات مورد مشارکت داشته باشد.

در این مدل نهاد‌های مالی دارای مجوز می‌توانند درخواست هم‌سرمایه گذاری به صندوق نوآوری ارائه کنند. پس از تایید درخواست توسط صندوق و مشخص شدن سقف مشارکت عامل، متقاضیان می‌توانند طرح‌های خود را به عاملین هم‌سرمایه گذاری ارائه کنند. سپس عامل در صورت تایید طرح و توافق با متقاضی می‌تواند از اعتبار سرمایه گذاری با تایید صندوق در مشارکت دو جزئی و سه جزئی استفاده کند.

علاقه‌مندان برای شرکت در این رویداد و برخورداری از این بسته حمایتی می‌توانند به سایت صندوق نوآوری و شکوفایی و یا ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مراجعه کنند.
 
 
 
 
 
 

تصاویر

//isti.ir/Zabp