فناوران به سوریه می‌روند تا ظرفیت‌های گیاهان دارویی ایران را معرفی کنند

تولید فرآورده‌های ایران‌ساخت در حوزه گیاهان دارویی و معطر یکی از بسترهای صادراتی و تعامل تجاری و فناورانه با دیگر کشورها است.

کشور سوریه از گذشته تا اکنون، یکی از کشورهای مهم و راهبردی برای ایران محسوب می‌شود که با آغاز دوره بازسازی اقتصادی، ایجاد خانه‌های خلاق، صادرات و مراکز نوآوری، تعامل فناورانه این دو کشور اهمیتی مضاعف پیدا کرده است.

یکی از زمینه‌های جدی تعامل اقتصادی ایران و سوریه حوزه گیاهان دارویی و معطر شامل داروسازی گیاهی، آرایشی-بهداشتی، صنایع غذایی، طعم و رایحه، عطر و دیگر فرآورده‌های طبیعی است

در همین راستا، شرکت آرومد پس از برگزاری موفقیت آمیز وبینار «آشنایی با بازار و صنعت گیاهان دارویی و معطر در سوریه» و استقبال مخاطبان، برنامه اعزام هیات تجاری به این کشور را با محوریت نمایشگاه تخصصی کشاورزی اگریتکس 2021 دمشق در دستور کار خود قرار داده است.

شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور کشور برای شرکت در این رویداد از حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برخوردار خواهند بود.

این رویداد با هدف محوری معرفی توانمندی‌های ایران در حوزه‌های یادشده برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان ضمن بازدید از نمایشگاه تخصصی کشاورزی اگریتکس 2021 دمشق با حضور در نشست‌های تجاری، محصولات و توانمندی‌های فناورانه‌شان را به همتایان خود در حوزه کسب‌وکار سوریه ارائه می‌کنند.

فعالان فناور شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق همچنین از این فرصت برخوردارند که ضمن بازدید از شرکت‌های مطرح سوری در بخش گیاهان دارویی و معطر، از مراکز مهم اقتصادی و صنعتی سوریه بازدید کنند.

این اعزام، 29 خرداد سال جاری انجام می‌شود و تا 3 تیرماه ادامه خواهد داشت که شرکت‌های دانش‌‌بنیان و خلاق فعال در بخش گیاهان دارویی و معطر، تولیدکنندگان اسانس و عصاره‌های گیاهی، صادرکنندگان فرآورده های گیاهان دارویی و معطر و تولیدکنندگان محصولات آرایشی-بهداشتی در آن حضور خواهند داشت.

علاقمندان به سرمایه‌گذاری در بخش گیاهان دارویی و معطر، پژوهشگران، محققان و عموم علاقمندان به بخش گیاهان دارویی و معطر می‌توانند تا 31 اردیبهشت سال جاری با مراجعه به آدرس اینترنتی رویداد آمادگی خود را برای حضور اعلام کنند.

 

مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/24

کلمات کلیدی

تصاویر

//isti.ir/ZT7q