پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > برگزاری هفتادمین جلسه ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری هفتادمین جلسه ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی

هفتادمین جلسه ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتیدر ساعت 15 روز دوشنبه مورخ 8/2/93 با حضور کلیه اعضاء ستاد در سالن شیخ بهائی مرکز همایشهای بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

 پس از اعلام برنامه و عرض خیر مقدم به حضور اعضاء محترم ستاد و مهمانان مدعو، دو عضو جدید ستاد جناب آقای دکتر خوش قلب نماینده محترم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و جناب آقای دکتر خدادوست نماینده محترم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که همزمان سمت معاونت طب سنتی وزارتخانه مذکور را عهده دار می‌باشد، معرفی شدند و جناب اقای دکتر خوش قلب حکم صادره از معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از دست دبیر ستاد دریافت نمودند.

در ادامه، اولین دستور جلسه ستاد در ارتباط با ارائه گزارش برنامه‌های برگزار شده در بزرگداشت هزارمین سالگرد تالیف کتاب قانون که با حمایت و شرکت ستاد در دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه علوم پزشکی همدان و ژاپن برگزار شده بود توسط آقایان مهندس ابراهیمی و دکتر ناصری ارائه گردید، سپس اعضاء در مورد برنامه‌های آتی ستاد در این حوزه به بحث و تبادل نظر پرداختند و در این زمینه پیشنهاداتی مطرح گردید.

دستور بعدی جلسه ارائه گزارش فعالیت‌های دفتر امور سبزی، گیاهان زینتی و دارویی وزارت جهاد کشاورزی بود که توسط مدیر کل محترم آن دفتر جناب آقای مهندس خدنگی و همکاران ایشان ارائه شد. ایشان گزارش تحلیلی از وضعیت کشت، فرآوری و صادرات گیاهان دارویی ارائه نمودند.

به دلیل ضیق وقت و اهمیت موضوع، دستور آخر جلسه در خصوص وظایف ستاد در زمینه اجرایی شدن سیاست کلی سلامت در حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی به جلسه آتی موکول شد.

از مصوبات جلسه ارتقا سطح روابط ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی با دفتر امور سبزی، گیاهان زینتی و دارویی وزارت جهاد کشاورزی جهت اجرایی شدن بند 8 قسمت الف ماده 5 سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی با موضوعیت افزایش هدفمند سطح زیر کشت گیاهان دارویی و اسانس دار بمیزان 500 هزار هکتار در افق 1404 می‌باشد.

جلسه با ذکر صلوات در ساعت 17:30 خاتمه یافت.


١٦:٤٠ - 1393/03/03    /    شماره : ٤٢٠    /    تعداد نمایش : ٣٧١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir