پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > فراخوان ثبت دانش بومی و سنتی دامپزشکی


  چاپ        ارسال به دوست

فراخوان ثبت دانش بومی و سنتی دامپزشکی

کارگروه تخصصی دامپزشکی ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی درنظر دارد با یاری همه علاقه مندان و دوستداران طب سنتی در سراسر کشور اقدام به جمع آوری و ثبت این اندوخته های با ارزش نماید و پس از بررسی و تدوین در فرصت و زمان مناسب با نام دارنده/ثبت کننده دانش اقدام به انتشار آنها نماید.

 

دانش بومي و سنتی كه حاصل تجربيات چند هزار ساله انسانها و جزء سرمايه هاي با ارزش هر کشوری محسوب می گردد. قسمت زيادي از اين علم بدليل اينكه شفاهي است در معرض خطر نابودي و فراموشي قرار دارد. اين نوع دانش اگر چه از ابزارهاي ساده تري استفاده مي كرده اما به همان نسبت داراي مهارتها و فنون پيچيده بوده و به وسيله يك فرهنگ چند هزار ساله دائما پشتيباني و در محک تجربه تکمیل گردیده است.

درك عظمت و پيچيدگي این روشها ما را كمك مي كند كه حداقل ادعاها و روشها و باورهاي موجود در جامعه را به عنوان فرضيات و گمانه هاي علمي بپذيريم و آنها را يكايك به محك علم نوين بزنيم و در صورت يافتن جنبه هاي علمی و عملي، استفاده نماییم؛ و يا حداقل در حافظه تاريخي كشور آن را ثبت نموده تا در زمان و فرصت مناسب تر به تفسير بهتري از اين دارايي هاي علمی-فرهنگي ملي بپردازيم.

کارگروه دامپزشکی ستاد گیاهان دارویی و طب سنتی قصد دارد با یاری همه علاقه مندان و دوستداران طب سنتی در سراسر کشور  اقدام به جمع آوری و ثبت این اندوخته های با ارزش نماید و پس از بررسی و تدوین در فرصت و زمان مناسب با نام خود افراد اقدام به انتشار آنها نماید.

 

 جهت ارائه دانش بومی و سنتی دامپزشکی فرم مربوطه  را از اینجا دریافت نموده و پس از تکمیل به آدرس vetchtm@gmail.com ارسال فرمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با نمابر vetchtm@gmail.com مکاتبه فرمایید.


١١:٤٥ - 1395/10/28    /    شماره : ٢٠٩١٤    /    تعداد نمایش : ١٩٩٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir