پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > دعوت از علاقه‌مندان، فعالین و شرکت‌های عرصه گیاهان‌دارویی و طب سنتی برای ثبت پتنت


  چاپ        ارسال به دوست

دعوت از علاقه‌مندان، فعالین و شرکت‌های عرصه گیاهان‌دارویی و طب سنتی برای ثبت پتنت

بدینوسیله از علاقه‌مندان، فعالین و شرکت‌های عرصه گیاهان دارویی و طب سنتی دعوت می گردد بمنظور دریافت خدمات مالکیت فکری از جمله ثبت اختراع داخلی و بین المللی، ثبت برند و سایر خدمات موجود به کانون پتنت ایران مراجعه فرمایند.

یکی از مهم‌ترین الزامات ورود فناوری‌های نوین به بازار، اطمینان از حفاظت حقوق مالکیت فکری و اثبات حق مالکیت افراد یا شرکت‌های نوآور بر آنهاست.

مالکیت فکری به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم توسعه فناوری بیش از یک قرن است که در دنیا مورد توجه ویژه قرار گرفته است و در این راستا، معاهدات و کنوانسیون‌های فراوانی وجود دارد که همگی حاکی از اهمیت این مقوله است.

عدم توجه به قوانین مالکیت فکری در بازارهای داخلی و بین المللی می‌تواند خسارات زیادی را از جمله افشا شدن فناوری در بازار هدف، در پی داشته باشد.

 «کانون پتنت ایران» با در نظر گرفتن نیازمندی‌های کشور در زمینه مالکیت فکریف اقدام به استقرار واحدهای فعال در این حوزه، در قالب یک مجموعه متمرکز کرده است.

این کانون با موافقت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امور مرتبط با حوزه مالکیت فکری و به ویژه ثبت اختراع را در تمامی حوزه‌های علم و فناوری عهده دار شده است.

اهداف کانون پتنت ایران ارتقا رتبه علمی و فناوری کشور، حفاظت از دارایی‌های فکری فناوریان یا شرکت‌های نوآور، تولید ثروت از مالکیت فکری و ایجاد بازار اختراعات و سب درآمد از آن‌ها، هدایت مراکز تحقیقاتی و شرکت‌ها به سمت نوآوری قابل ثبت در بازارهای داخلی و خارجی و همچنین توسعه منابع انسانی متخصص در حوزه مالکیت فکری است.

بر اسا تعریف سازمان جهانی مالکیت فکری، پتنت حقی انحصاری است که در قبال اختراع انجام شده به مخترع یا نمایندهٔ قانونی او اعطا می‌شود. به عبارت دیگر پتنت سندی است که در درجه اول توصیف کنندهٔ اختراعی است که شرایط لازم برای ثبت را دارا است؛ در درجه دوم در محدودی جغرافیایی خاصی صادر می‌شود (بر اساس درخواست متقاضی)؛ در درجه سوم در محدودهٔ زمانی مشخصی اعتبار دارد و در آخر حمایت قانونی و اختیار بهره برداری (تولید، فروش یا واگذاری لیسانس) اختراع را به صاحبان آن اعطا می‌کند.

علاقه مندان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس http://patentoffice.ir مراجعه کنند.

 

پایان پیام/ ۲۹


١٠:٢٢ - 1396/05/01    /    شماره : ٢٥٨٧٧    /    تعداد نمایش : ١٦٣٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir