پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > خلاء های طب نوین با گیاهان دارویی مرتفع می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

جان بابایی، معاون درمان وزیر بهداشت
معاون درمان وزیر بهداشت در بازدید چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی:

خلاء های طب نوین با گیاهان دارویی مرتفع می‌شود

جان بابایی در حاشیه بازدید از چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی گفت: طب سنتی در درمان بیماران خاص با مشکلاتی مواجه است، که متاسفانه علم صنعتی هم در این  در امر با ضعف هایی روبرو است، ولی گیاهان دارویی توانسته با ریشه درینه خود به کمک این بخش بیاید. 
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت  بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بازدید از چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی سنتی؛ با بیان اینکه رهایی از تحریم های موجود در گرو بهره مندی از بسترهای موجود در کشور است اظهار کرد: به طور حتم در درمان بیماریها و عوارض ناشی  از آن مشکلاتی وجود دارد که شاید طب سنتی نتواند پاسخگو باشد. 
جان بابایی با ارائه مثالی در این مورد گفت: یک بیمار سرطانی با عوارضی همچون بی حالی و بی اشتهایی موا  جه است که شاید داروهای شیمیایی قدرت  پاسخگوی تمام این موارد را نداشته باشند؛ از این رو میتوانیم با رجوع به  پیشینه گیاهان دارویی در کشور؛ خلاء های طب نوین با گیاهان دارویی میتواند مرتفع شود. 
معاون درمان وزارت  بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دامه بیان کرد: قطعا اگر بتوانیم داروهایی تولید کنیم که ریشه در طب قدیم ما دارد از مصرف بیرویه  داروهای صنعتی خودداری میکنیم و در نتیجه هزینه سلامت کاهش میابد. 
بر اساس این گزارش؛ چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 21 تا ۲۴ آبان ماه 97 در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران در حال برگزاری است.
پایان پیام/ 


١٧:٢٠ - 1397/08/24    /    شماره : ٣٩٦٧٣    /    تعداد نمایش : ٢٤٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir