پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > زنان در صنعت گیاهان دارویی نقش تاثیرگذار دارند


  چاپ        ارسال به دوست

زینب حمیدزاده:

زنان در صنعت گیاهان دارویی نقش تاثیرگذار دارند

مشاور امور بانوان معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در بازدید از چهارمین نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی، نقش بانوان در توسعه صنعت گیاهان دارویی ایرانی را بسیار مهم دانست.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، زینب حمیدزاده مشاور امور بانوان معاون علمی در بازدید از چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) گفت: این نمایشگاه را می‌توان جلوه‌ای از تحقق اقتصاد بدون نفت دانست. صنعت گیاهان دارویی علاوه بر اصلاح دیدگاه جامعه نسبت به طب سنتی ایرانی و ترویج شیوه زندگی سالم در میان خانواده‌ها، می‌تواند به توسعه اشتغال مولد روستای و فراگیری مشاغل خانگی کمک کند. 
وی بیان کرد: در این نمایشگاه مثال‌های متعددی از بانوانی مشاهده می‌شوند که با تأسیس کارگاه‌ها و شرکت‌های مرتبط با این حوزه در منطقه خود موجب مهاجرت معکوس و اشتغال برای تمامی اعضای خانواده خود شده اند. مطابق آمار، از ۸۰۰ شرکتی که در این رویداد حاضر هستند حدود ۲۰ درصد آنها توسط بانوان تأسیس شده‌اند.
حمیدزاده با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که رونق اقتصادی با تولید و فعال کردن ظرفیت‌های داخلی محقق می‌شود، افزود: از جمله ظرفیت‌های درونی جامعه ما بانوان هستند که نیمی از افراد جامعه را تشکیل می‌دهند، اما به اندازه ۵۰ درصد از قدرت فکری و اجرایی آنان استفاده نمی‌شود. نکته مهم این است که در صنعت گیاهان دارویی نیز مانند دیگر حوزه‌ها از توان مندی های بانوان بهره برده شود. 

چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ۲۱ تا ۲۴ آبان ماه ۹۷ در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران در حال برگزاری است.
پایان پیام/   29و25 


١٧:٢٩ - 1397/08/24    /    شماره : ٣٩٦٧٧    /    تعداد نمایش : ٣٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir