پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > یادداشت تفاهم همکاری علمی و فناوری میان ایران و ارمنستان امضا شد


  چاپ        ارسال به دوست

در حضور معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر ارمنستان

یادداشت تفاهم همکاری علمی و فناوری میان ایران و ارمنستان امضا شد

در حضور معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر ارمنستان

یادداشت تفاهم همکاری علمی و فناوری میان ایران و ارمنستان امضا شد

 

با حضور معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر ارمنستان، یادداشت تفاهم همکاری در زمینه علمی و فناوری میان این دو کشور امضا شد.

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در جریان سفر کارن کاراپتیان نخست وزیر ارمنستان و استقبال رسمی اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در مجموعه کاخ سعدآباد، سه یادداشت تفاهم همکاری در حوزه های علمی و فناوری پزشکی و فرهنگی به امضا رسید.

براساس این گزارش، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران و سورن کارایان وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه‌گذاری ارمنستان، یادداشت تفاهم همکاری در زمینه علمی و فناوری بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان را امضا کردند.

همچنین سند یادداشت همکاری در زمینه پزشکی و بهداشت دام را محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی از طرف جمهوری اسلامی ایران و ایگناتی آراکلیان وزیر کشاورزی از طرف ارمنستان امضا کردند.

در ادامه، سند همکاری برنامه مبادلات فرهنگی و هنری سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از طرف ایران و آرمن آمیریان وزیر فرهنگ از طرف جمهوری ارمنستان امضا شد.

 

براساس این گزارش، در یادداشت تفاهم همکاری علمی و فناوری بین دو کشور، طرفین در حوزه های مربوطه ، ضمن حمایت و پشتیبانی از همکاری های علمی و فناوری دو جانبه و تبادل بین بخش های مربوطه در زمینه های مختلف فناوری نانو، در حوزه های متفاوتی از جمله زمینه تسهیل تبادل فناوری میان موسسات و شرکت های دو کشور مشارکت خواهند کرد.

در سطوح دانشگاه و آموزش و پرورش، از جمله ایجاد آموزش ها و زیرساخت های لازم برای آزمایشگاه های آموزشی و تحقیقاتی، بخشی دیگر از همکاری های علمی و فناوری بین دو کشور است. تنظیم و فراهم ساختن زمینه برگزاری سمینارهای مشترک، کنفرانس ها، کارگاه ها و تبادل محققان در زمینه فناوری نانو نیز در این یادداشت تفاهم همکاری، مدنظر قرار گرفته است.

همچنین مقرر شده است دو طرف با ایجاد یک کمیته همکاری مشترک، برنامه های همکاری سالانه علمی و فناوری را دنبال کنند.

 

 

پایان پیام/


١١:٥٤ - 1396/07/18    /    شماره : ٢٧٨٥٧    /    تعداد نمایش : ٦٣٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir