پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > هفتمین کنگره ملی گیاهان دارویی برگزار می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی؛

هفتمین کنگره ملی گیاهان دارویی برگزار می‌شود

هفتمین کنگره ملی گیاهان دارویی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی اردیبهشت‌ماه 97 در شیراز برگزار می‌شود.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هفتمین کنگره ملی گیاهان دارویی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی،  توسط شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی و با همکاری سازمان‌ها و مؤسسات مرتبط در شیراز  برگزار می‌شود.
محورهای اصلی هفتمین کنگره ملی گیاهان دارویی  صنعت و اقتصاد؛ داروسازی، پزشکی و دامپزشکی؛ کشاورزی و منابع طبيعی و نیز علوم پایه است.
محور صنعت و اقتصاد شامل بازرگانی گياهان دارويی و فراورده‌های آن‌ها، توليد فرآورده‌های گياهان دارويی، نوآوری در توليد محصولات راهبردی، نظام کيفی و توليد محصولات باکیفیت، انتقال تکنولوژی و توليد محصولات گياهی می‌شود.
 طب سنتی، اثرات فارماکولوژيک، اثرات بالينی، فرمولاسيون و کنترل موضوعات تحت نظر محور داروسازی، پزشکی و دامپزشکی است.
محور کشاورزی و منابع طبيعی شامل موضوعاتی چون اکولوژی، فيزيولوژی گياهی، اهلی کردن و اصلاح، بيوتکنولوژی، کشت و زراعت، فراوری اوليه پس از برداشت   مکانيزاسيون و نیز تکنولوژی بذر خواهد بود.
همچنین محور علوم پایه از موضوعاتی چون گیاه‌شناسی، فيتوشيمی، بيوشيمی، ژنتيک، اثرات بيولوژيک و بيوتکنولوژی تشکیل می‌شود.
دریافت خلاصه مقالات هفتمین کنگره ملی گیاهان دارویی  از 15 مردادماه 96 آغازشده و تا 15 اسفندماه این سال ادامه دارد. نتایج داوری این مقالات 28 اسفندماه 96 در سایت اعلام خواهد شد.
مهلت ثبت‌نام نویسندگان مقالات پذیرفته‌شده 20 فروردین‌ماه 1397 خواهد بود. برنامه این کنگره 5 اردیبهشت‌ماه در سایت اعلام می‌شود و افتتاحیه و شروع کارگاه‌ها در 22 همین ماه برگزار خواهد شد. 
اعضا کمیته‌های این کنگره را اساتید دانشگاه، اعضا شورای ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و نمایندگانی از سازمان‌های مرتبط تشکیل می‌دهند.
هفتمین کنگره ملی گیاهان دارویی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی،  توسط شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی 22  الی 24 اردیبهشت‌ماه 1397 در مجموعه فرهنگی و رفاهی دانشگاه شیراز  برگزار می‌شود.
پایان پیام/29


١٣:٣٤ - 1396/09/08    /    شماره : ٢٩٢٨٨    /    تعداد نمایش : ٨٣٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir