پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > بهره‌مندی شرکت‌های مستقر درپارک‌های علم‌ و فناوری از تسهیلات نظام‌وظیفه تخصصی


  چاپ        ارسال به دوست

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام می‌شود؛

بهره‌مندی شرکت‌های مستقر درپارک‌های علم‌ و فناوری از تسهیلات نظام‌وظیفه تخصصی

بر اساس پیگیری‌های معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهوری، تمامی شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم‌ و فناوری و مراکز رشد از تسهیلات نظام‌وظیفه تخصصی، بهره‌مند می‌شوند. 
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری،  در نشست آشنایی با تسهیلات جدید نظام‌وظیفه تخصصی سید محمد صاحبکار خراسانی، رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان با اشاره به روند ارائه تسهیلات نظام‌وظیفه تخصصی گفت: از سال 1387 با همکاری بنیاد نخبگان و ستاد کل نیروهای مسلح، در راستای استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های نخبگان برای رفع نیازهای کلیدی کشور، برترین‌های المپیادها و افراد برتر کنکور می‌توانستند با مراجعه به بنیاد نخبگان و انجام پروژه تحقیقاتی از تسهیلات جایگزین خدمت نظام وظیفه استفاده کنند. 
وی افزود: از سال 1394 با همکاری معاونت علمی و فناوری و بنیاد نخبگان و ستاد کل نیروهای مسلح، شیوه‌نامه تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان تصویب و اجرا شد؛ به‌طوری‌که انجام پروژه تحقیقاتی این افراد در سازمان‌های دفاعی و دولتی جایگزین دوره خدمت وظیفه آنان به‌حساب می‌آمد.


افزایش گستره شرکت‌های استفاده‌کننده از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی
عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فناوری گفت: در سال 1396 و پیرو تفاهم‌نامه‌ای که بین معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور و ستاد کل نیروهای مسلح منعقد شد، علاوه بر شرکت‌های دانش‌بنیان، افراد فعال در شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم‌وفناوری و مراکز رشد نیز می‌توانند از تسهیلات سربازی همانند شرکت‌های دانش‌بنیان بهره‌مند شوند.
صاحب‌کار افزود: اجرای این پروژه‌ها علاوه بر به‌کارگیری نخبگان برای حل مسائل تحقیقاتی و کاربردی موردنیاز کشور دارای منافعی برای افراد فعال در این شرکت‌ها نیز هست که ازجمله به حضور در دوره آموزش نظامی ویژه نخبگان و انجام همزمان پروژه تحقیقاتی و فعالیت در شرکت می‌توان اشاره کرد.


میزان سهمیه و شرایط شرکت‌ها برای معرفی افراد
در ادامه، ایمان اعیانی (عضو کارگروه نظام وظیفه تخصصی) درباره سهمیه شرکت‌ها گفت: بر اساس شیوه‌نامه جدید تسهیلات سربازی، افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشدی که دارای تأیید از رئیس پارک و مدیر مرکز رشد بوده و دارای اظهارنامه مالیاتی و فروش بر اساس اظهارنامه باشند، می‌توانند یک نفر را به‌عنوان سهمیه اولیه برای استفاده از این خدمات معرفی نمایند. همچنین به ازای هر 300 میلیون تومان فروش بر اساس اظهارنامه و یا هر پنج نفر بیمه‌شده یک نفر به سهمیه شرکت‌ها اضافه خواهد شد.


نحوه ارائه درخواست
عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فناوری درباره با نحوه ارائه درخواست برای استفاده از این تسهیلات افزود: بايد همه اطلاعات به‌طور كامل در سامانه (soraya.bmn.ir) بارگذاري شود و تا تكميل نهايي اطلاعات، فرايند بررسي آغاز نمي‌شود. 
رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان گفت: همچنین لازم است متقاضيان، معرفي نامة شركت متبوع خود را بر اساس الگوي مذكور در سامانه ثريا (soraya.bmn.ir)  تهيه و بارگذاري كنند و هيچ نيازي به مراجعه حضوري فرد يا ارائه تقاضاي مکتوب به بنياد ملّي نخبگان یا معاونت علمي و فناوري نيست.
گفتنی است اطلاعات تکمیلی در رابطه با این موضوع در سامانه  Daneshbonyan.ir قرار دارد.
پایان پیام/32


٠٩:٥٢ - 1396/12/14    /    شماره : ٣٢٤٩٠    /    تعداد نمایش : ٦٤٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir