پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > هفتمین کنگره ملی گیاهان دارویی برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

هفتمین کنگره ملی گیاهان دارویی برگزار شد

هفتمین کنگره ملی گیاهان دارویی به همت ستاد توسعه فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و توسط شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی برگزار شد.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمدحسن عصاره دبیر ستاد توسعه فناوری‌های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی در هفتمین کنگره ملی گیاهان دارویی در راستای سیاست‌های این ستاد توضیحاتی ارائه داد.
وی همچنین به فعالیت‌های ستاد توسعه فناوری‌های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی برای اجرایی کردن سند ملی گیاهان دارویی پرداخت. عصاره به ارائه رویکردهای معاونت علمی و کشور در حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی پرداخت.
در مراسم افتتاحیه هفتمین کنگره ملی گیاهان دارویی هرمان اشتوپنر از اتریش و اروینگ شولز از دانشگاه برلین به سخنرانی پرداختند. در این کنگره طی 5 بخش، هر کدام 140 مقاله به صورت پوستر ارائه می‌شود. 
پیمان صالحی دبیر علمی کنگره ملی گیاهان دارویی در راستای هفتمین دوره این رویداد گفت: استقبال از این رویداد بسیار قابل توجه است. با توجه به این که این دوره از امتیاز بازآموزی برخوردار است افراد بیشتری نیز به این عرصه جذب شده‌اند. به‌طوری‌که در روز نخستین این رویداد 60 نفر در حوزه پزشکی و داروسازی ثبت‌نام کردند. هفتمین کنگره ملی گیاهان دارویی از مجوز پایگاه استنادی علوم جهان اسلام برخوردار است.در این کنگره رشته‌های داروسازی (در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا)، بیوتکنولوژی دارویی، داروسازی سنتی و بالینی، زیست مواد دارویی، فارماکوگنوزی، نانوفناوری گیاهان دارویی در زمینه نانوتکنولوژی دارویی، طب سنتی (همگی در مقطع دکترا)، سم‌شناسی (در مقطع کارشناسی ارشد) دارای امتیاز بازآموزی 12 هستند.
پزشکان عمومی (دکترای حرفه‌ای)، پزشکان عمومی شاغل در طرح پزشک خانواده ( دکتری حرفه‌ای) از این کنگره امتیاز 8 و نیم را دریافت خواهند کرد. همچنین رشته‌های زنان و زایمان (تخصص) و مامایی (در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد) دارای امتیاز بازآموزی 6 هستند.
محورهای اصلی هفتمین کنگره ملی گیاهان دارویی  صنعت و اقتصاد؛ داروسازی، پزشکی و دامپزشکی؛ کشاورزی و منابع طبيعی و نیز علوم پایه است. محور صنعت و اقتصاد شامل بازرگانی گياهان دارويی و فراورده‌های آن‌ها، توليد فرآورده‌های گياهان دارويی، نوآوری در توليد محصولات راهبردی، نظام کيفی و توليد محصولات باکیفیت، انتقال تکنولوژی و توليد محصولات گياهی می‌شود.
 طب سنتی، اثرات فارماکولوژيک، اثرات بالينی، فرمولاسيون و کنترل موضوعات تحت نظر محور داروسازی، پزشکی و دامپزشکی است. محور کشاورزی و منابع طبيعی شامل موضوعاتی چون اکولوژی، فيزيولوژی گياهی، اهلی کردن و اصلاح، بيوتکنولوژی، کشت و زراعت، فراوری اوليه پس از برداشت   مکانيزاسيون و نیز تکنولوژی بذر خواهد بود. همچنین محور علوم پایه از موضوعاتی چون گیاه‌شناسی، فيتوشيمی، بيوشيمی، ژنتيک، اثرات بيولوژيک و بيوتکنولوژی تشکیل می‌شود.
هفتمین کنگره ملی گیاهان دارویی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی،  توسط شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی 22  الی 24 اردیبهشت‌ماه 1397 در مجموعه فرهنگی و رفاهی دانشگاه شیراز  برگزار شد.
پایان پیام/29


١٥:٤٨ - 1397/02/24    /    شماره : ٣٤٢٦٧    /    تعداد نمایش : ٤٦٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir