پیوندها
نقش شرکت های دانش بنیان

 

درجلسه کارگروه تخصصی دامپزشکی ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی صورت گرفت:

تاکید بر نقش جدی شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه دامپزشکی

در برگزاری دومین جلسه کارگروه تخصصی دامپزشکی ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی بر ضرورت نقش جدی نمایندگان شرکت های دانش بنیان تاکید شد .

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، در دومین جلسه کارگروه تخصصی دامپزشکی ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی ، آیین نامه کارگروه تخصصی دامپزشکی این ستاد مورد بررسی اساتید، صاحبنظران و نمایندگان نهادها و دستگاه های مختلف فعال در این حوزه قرار گرفت که در بخش ترکیب اعضاء گروه ، نقش نمایندگان شرکت های دانش بنیان پررنگ و جدی تر دیده شد و به جهت اهمیت موضوع به تعداد نمایندگان این شرکت ها و سازمان دامپزشکی اضافه شد .

در ادامه جلسه ، چند بند دیگراز آیین نامه کارگروه تخصصی دامپزشکی ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی مورد بررسی قرار گرفت که یکی از این بخش ها ، اهداف تعریف شده  در این آیین نامه بود که پس از بحث و بررسی های بسیار،عناوینی چون ارائه روش های درمانی گیاهی و طبیعی ، پیشگیری از بیماری ها و بهبود تولید و ارتقای کیفیت فرآورده های دامی مورد تاکید قرار گرفت .

بر اساس این گزارش ، دستور جلسه دیگر این نشست ، بررسی اخبار و رویدادهای مهم در حوزه وظایف کارگروه بود که نمایندگان برخی از نهادها و سازمان ها از جمله سازمان دامپزشکی به ارائه گزارش فعالیت های خود پرداختند .

همچنین در این جلسه ، پس از رای گیری و اتفاق نظر حضار ، دکتر ترابی از مدیران مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی قم ، به عنوان رییس کارگروه و دکتر خالصی به عنوان دبیر این کارگروه برگزیده شدند ،البته قبلا ، مهندس علی ابراهیمی نیز به عنوان مشاور ونماینده دبیر ستاد در کارگروه های تخصصی برگزیده شده‌اند.

 

شایان ذکر است ، دراین جلسه نمایندگانی از سازمان دامپزشکی کشور ، سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی ، انستیتو پاستور ایران ، دانشگاه تهران و برخی شرکت های فعال در این حوزه حضور داشتند . 

©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir