جشنواره ملی گیاهان دارویی و ویروس کرونا برگزار می‌شود

مرکز رشد واحدهای فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، جشنواره ملی گیاهان دارویی و ویروس کرونا را همزمان با روز کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی به صورت مجازی برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، مرکز رشد واحدهای فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، جشنواره ملی گیاهان دارویی و ویروس کرونا را در 29 بهمن ماه سال جاری همزمان با روز کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی به صورت حضوری و مجازی برگزار خواهد کرد.

دکتر رضا غفارزادگان سرپرست مرکز رشد واحدهای فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی در خصوص هدف برگزاری این جشنواره اظهار کرد: با توجه به همه گیری ویروس کرونا و نقش مهم گیاهان دارویی و داروهای گیاهی به عنوان راه‏کار کمکی در کنار طب رایج لازم است تا از تمامی ظرفیت‌ها برای ارایه بهترین خدمات به بیماران استفاده شود.

وی افزود: در این بین رویکرد استفاده از گیاهان دارویی و داروهای گیاهی نیز منجر به ارایه و توزیع محصولات دارویی مختلف با پایه گیاهی شده است که در چنین شرایطی لزوم بررسی اولیه، ارزیابی علمی و در نهایت حمایت از محصولات موثری که بتوانند از مراجع ذی‌صلاح مجوزهای لازم را اخذ کنند، ضروری بهنظر میرسد.

رییس پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی در ادامه عنوان کرد: امیدواریم برگزاری این جشنواره ملی گام مهمی برای بررسی‏‌های اولیه و هم اندیشی متخصصان و صاحبان نوآوری، پژوهش و محصول در این حوزه و ایجاد همکاری در راه مبارزه با این همهگیری جهانی را فراهم کند.

گفتنی است، محورهای اصلی و تخصصی این جشنواره عبارت از گیاهان دارویی و تقویت سیستم ایمنی در پیشگیری از کرونا، گیاهان دارویی و اثرکمک درمانی در کاهش عوارض و نشانههای کرونا، گیاهان دارویی و کاهش اختلالات روانی در طول دوره درمان کرونا، گیاهان دارویی و افزایش کیفیت زندگی در بهبودیافتگان از کرونا است.

دکتر غفارزادگان، بیان داشت که تاکنون 166 فرد حقیقی و حقوقی در این جشنواره ثبت نام کرده‌اند. همچنین 48 محصول، 6 ایده فناورانه و 14 پژوهش کاربردی به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

 وی با اشاره به این‌که آخرین مهلت ثبت‌نام در جشنواره و ارسال طرح ها و ایده‌ها ۲۰ بهمن ماه است، عنوان کرد: به طور همزمان کمیته علمی جشنواره کار ارزیابی را آغاز کرده است و اختتامیه جشنواره و معرفی برترین‌ها در تاریخ ۲۹ بهمن ماه برگزار می‌شود. تمام محققان، پژوهشگران و دانشجویان کشور که در رشته‌های مرتبط با گیاهان دارویی و کرونا آثاری دارند، آثار خود را تا مهلت عنوان شده به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و شاهد میزان مشارکت بیشتر محققان داخل کشور باشیم.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت اطلاعات تکمیلی، به سایت جشنواره به آدرس imposhow.ir مراجعه کنند.

تصاویر

//isti.ir/Z9Aq